راه رفتن روی آب

کریستو هنرمند ۸۰ ساله ایتالیایی در حال احداث پل شناور و متحرکی بر روی دریاچه پایین رشته کوههای آلپ در کشور ایتالیا می باشد.
این پل تشکیل شده است از ۲۰۰٫۰۰۰ مکعب پلی اتیلنی که به روش بادی قالبگیری شده اند و بوسیله یک اکسترودر عظیم الجثه به هم متصل می گردند.عرض این پل ۵ فوت و طول آن ۳ کیلومتر می باشد.

نکته جالب این است که با حرکت امواج این پل نیز بالا و پایین می رود .
هدف این هنرمند با شهرت بین المللی این است که مردم بتوانند راه رفتن بر روی آب میان دریاچه ای که با کوهها احاطه شده است را تجربه کنند.

بازدید کنندگان تجربه راه رفتن روی آب از سولزانو تا مونته ایزولا و از جهت دیگر تا جزیره سن پائولو را دارند.
کریستو ظاهرا دو ماشین قالبگیری بادی در کارخانه ای نزدیک این مکان تعبیه نموده است ومکعب ها را در آن کارخانه بوسیله یک شرکت تولید کننده به نام تی داک تولید می کنند.
البته این شرکت پس از مدتی از ادامه پروژه انصراف داد زیرا معتقد بود که این پروژه یا یک شرکت را به اوج می رساند و یا به زمین می زند.
وب سایت “پل شناور” شامل عکس های تیم کریستو برای اجرای این طرح می باشد که صدها مکعب پلی اتیلنی که در حال متصل شدن به هم و شناور شدن روی دریای سیاه می باشند را به تصویر کشیده است.

پس از انصراف شرکت مذکور خود تیم کریستو ادامه پروژه را به عهده گرفت.
سایت این پروژه بسیار جالب ۴میلیون نفر بازدید کننده داشته است و چندین کمپانی پلاستیک و پلی اتیلنی نیز به عنوان همکار تجاری این پروژه اعلام همکاری نموده اند.
این پروژه ۱۱ میلیون دلار هزینه شده است و شرکت های زیادی برای ادامه و ساخت این پروژه با موادی نظیر پی وی سی , پلی استایرن و پلی پروپیلن بازیافتی اعلام همکاری نمودند .

راه رفتن روی آب

طبق پیش بینی های انجام شده ساخت این پل شناور در تابستان آینده به اتمام می رسد.
سایت این پروژه بسیار جالب:

 

http://www.christojeanneclaude.net

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *